Ndërlidhjet

Obama kërkon përmbajtje ndaj protestuesve në Bahrein


Presidenti amerikan, Barak Obama, ka kërkuar nga mbreti i Bahreinit dhe ai i Arabisë Saudite të ndjekin dialogun politik dhe të ushtrojnë "përmbajtje maksimale" ndaj protestuesve.

"Presidenti ka shprehur shqetësimin e tij të thellë në lidhje me dhunën në Bahrein dhe ka theksuar nevojën për përmbajtje", u ka thënë gazetarëve zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Xhej Karni.
XS
SM
MD
LG