Ndërlidhjet

Klinton fton për reforma në TuniziSekretarja e Shtetit, Hillari Klinton, i bëri thirrje Tunizisë të kryejë reforma ekonomike dhe politike pas daljes nga sundimi autoritar, dhe e lëvdoi vendin për pranimin e refugjatëve që ikën nga luftimet në Libi.

Klinton e theksoi dëshirën e Shteteve të Bashkuara që t'i ndihmojnë Tunizisë.

Protestat që shkaktuan rrëzimin e ish presidentit tunizian Ben Ali jehuan në mbarë botën arabe.
XS
SM
MD
LG