Ndërlidhjet

Japoni: Bilanci i viktimave 14.500Policia e Japonisë tha se numri zyrtar i të vdekurve apo të zhdukurve nga tërmeti dhe cunami ka shkuar në 14.500.

Rreth një javë pas katastrofës së të premtes, më shumë se 450 mijë njerëz ndodhen në strehime të përkohshme.

Ndërkohë, autoritetet i vazhdojnë përpjekjet për ftohjen e reaktorit të dëmtuar në centralin bërthamor Fukushima.
XS
SM
MD
LG