Ndërlidhjet

Haxhinasto nesër viziton KosovënZv/kryeministri dhe ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Edmond Haxhinasto të premten do të qëndrojë për vizitë në Kosovë.

Haxhinasto dhe homologu kosovar Enver Hoxhaj "do t'i diskutojnë marrëdhëniet bilaterale dhe rolin e Shqipërisë në mbështetjen e Kosovës në anëtarësimin në organizata ndërkombëtare, me theks të veçantë në mekanizmat financiare, rajonale dhe të sigurisë”.

Temë e takimeve pritet të jetë edhe hapja e pikave të reja kufitare për kalimin e mallrave.
XS
SM
MD
LG