Ndërlidhjet

Mbreti Saudit do t'i drejtohet kombit


Mbreti i Arabisë Saudite Abdullah, pritet të lëshojë sot një numër dekretesh në një fjalim drejtuar kombit.

Fjalimi do të jetë i pari i këtij lloji në Arabinë Saudite prej fillimit të kryengritjeve popullore në disa vende arabe

Zyrtarët nuk kanë dhënë detaje mbi fjalimin, por raportet lënë të kuptohet se mbreti mund të shpallë riformatimin e qeverisë dhe masat për të luftuar korrupcionin dhe rritjen e çmimeve.
XS
SM
MD
LG