Ndërlidhjet

Tubime të reja në Bahrein


Qindra njerëz janë tubuar sot në kryeqytetin e Bahreinit, Manama, në varrimin e një aktivisti, i cili u vra nga forcat e sigurisë gjatë protestave të kësaj jave.

Të paktën tre persona e humbën jetën kur forcat e rendit me tanke dhe autoblinda i shpërndanë demonstruesit nga rrugët e kryeqytetit të mërkurën.

Në trazirat gjithashtu e humbi jetën një polic.
XS
SM
MD
LG