Ndërlidhjet

Shtyhet gjykimi i Bakievit


Gjykimi i ish-zyrtarëve kirgizë është shtyrë pas largimit në formë proteste të njërit prej avokatëve mbrojtës të viktimave.

Gjyqi i 28 ish-zyrtarëve të lartë, përfshirë dhe presidentin e përmbysur, Kurmanbek Bakiev, kishte filluar sot pas një ndërprerjeje katërmujore.

Bakiev dhe bashkëpunëtorët e tij akuzohen për shtypje të dhunshme të protestuesve në trazirat e vitit të kaluar.
XS
SM
MD
LG