Ndërlidhjet

Ndërroi jetë Uoren Kristofer


Ish-sekretari amerikan i Shtetit, Uoren Kristofer, ka ndërruar jetë në moshën 85 vjeçare.

Ndërmjetësuesi i paqes në Bosnjë dhe negociatori për lirimin e pengjeve amerikane në Iran ka vdekur në një spital të Kalifornisë.

Ai vuante nga komplikimet në veshka.
XS
SM
MD
LG