Ndërlidhjet

Siri, policia qëllon protestuesit


Forcat siriane të sigurisë kanë qëlluar ndaj mijëra protestuesve të tubuar në qytetin Dara.

Dëshmitarët thonë se policia nuk është e veshur në uniformë, ndërsa xhamia Al Omari është shndërruar në "spital" për të plagosurit.

Protestat në Dara, të frymëzuara nga kryengritjet popullore në Tunizi dhe Egjipt, kanë hyrë në ditën e tretë e tyre. Ato bëjnë thirrje për liri politike dhe fund të korrupsionit në vend.
XS
SM
MD
LG