Ndërlidhjet

Arrestohet sërish vëllai i kreut të Al Kaidës


Egjipti ka arrestuar sërish Mohamed al Zauahirin, vëllanë e numrit dy të rrjetit terrorist të Al Kaidës, Ajaman al Zauahirit.

Ai u lirua dy ditë më parë nga Gjykata Supreme e forcave të armatosura bazuar në amnestinë e 17 marsit për të burgosurit politikë.

Mohamed al Zauahiri mbahej në burg që nga viti 1999, pasi ishte gjetur fajtor në mungesë në vitin 1998, për organizimin e stërvitjeve ushtarake në Shqipëri dhe planifikimin e sulmeve në Egjipt.
XS
SM
MD
LG