Ndërlidhjet

Partitë serbe kundër ndërhyrjes në LibiPartia Radikale dhe Partia Demokratike e Serbisë kanë dënuar operacionet ushtarake ndërkombëtare kundër Libisë.

Partia Radikale i ka cilësuar sulmet ushtarake si "agresion kriminal" kundër Libisë nga ata që bombarduan Serbinë në vitin 1999.

Partia Demokratike e ish presidentit Vojisllav Koshtunica i ka bërë thirrje Beogradit zyrtar të dënojë ndërhyrjen kundër Libisë.
XS
SM
MD
LG