Ndërlidhjet

Libi, rrëzohet avioni luftarak i SHBA-ve


Komanda ushtarake e Shteteve të Bashkuara për Afrikën njoftoi për rrëzimin e një avioni amerikan F15-E në Libi.

Ajo tha se aksidenti i avionit është shkaktuar nga defektet në mekanizëm dhe mohoi të jetë qëlluar.

Të dy anëtarët e ekuipazhit kanë shpëtuar, duke marrë vetëm lëndime të lehta.
XS
SM
MD
LG