Ndërlidhjet

Siria në ditën e pestë të protestave


Qindra njerëz kanë marshuar në rrugët e Sirisë, në ditën e pestë të protestave kundër presidentit Bashar al Asad.

Dëshmitarët thanë se protestat u zhvilluan në qytetet Dara dhe Nava.

Ndërkohë, komisionarja e OKB-së për të drejtat e njeriut, Navi Pillai, ka bërë thirrje për hetimin e dhunës që, fundjavën e kaluar, çoi në vdekjen e gjashtë protestuesve sirianë.
XS
SM
MD
LG