Ndërlidhjet

Katër të vrarë e 13 të plagosur nga sulmet izraelite


Zyrtarët palestinezë thonë se nga sulmet ushtarake izraelite janë vrarë katër anëtarë të një familjeje dhe janë plagosur 13 të tjerë.

Tre nga viktimat raportohet të jenë fëmijë.

Incidenti ka ndodhur në Rripin e Gazës.

Ushtria izraelite ka konfirmuar sulmet dhe ka shprehur keqardhje lidhur me informacionet se janë dëmtuar civilë.

XS
SM
MD
LG