Ndërlidhjet

Karzai fton talibanët ne bisedime


Presidenti i Afganistanit, Hamid Karzai, u ka bërë thirrje talibanëve t'iu bashkohen bisedimeve të paqes. Karzai u ka kërkuar atyre të ndalojnë sulmet dhe djegiet e shkollave në vendin e shkatërruar nga lufta.

Ai shënoi sot ditën e parë të punës pas festave të Vitit të Ri afgan, në një shkollë të Kabulit.

Karzai tha se arsimi është çelës për rindërtimin e shoqërisë afgane.
XS
SM
MD
LG