Ndërlidhjet

Jemeni mbyll Al XhazirënAutoritetet në Jemen kanë mbyllur zyrën e televizionit satelitor në gjuhën arabe, Al Xhazira. Lajmi bëhet i ditur nga vetë televizioni, i cili është akuzuar nga autoritetet jemenite si i njëanshëm dhe në mbështetetje të protestuesve.

Prej dy muajsh Jemeni përballet me protesta anti-qeveritare.
XS
SM
MD
LG