Ndërlidhjet

Vazhdojnë protestat paqësore në SiriBanorët e qytetit jugor sirian Dara janë ulur në një lagje të qytetit në shenjë protestë për vrasjen e punonjësve mjekësorë dhe mbi dhjetë demonstruesve tjerë antiqeveritarë.

Protesta përshkruhet si mosbindje qytetare jo e dhunshme.

Aktivistët për të drejtat e njeriut thonë se situata në Dara mbetet e tensionuar, një ditë pasi forcat e qeverisë qëlluan për vdekje mbi dhjetë protestues dhe hapën zjarr ndaj personelit mjekësor afër një xhamie.
XS
SM
MD
LG