Ndërlidhjet

Të paktën 25 të vdekur në SiriNë spitalin në qytetin Dara në jug të Sirisë janë sjellur të paktën 25 trupa të pajetë të demonstrantëve të vrarë në përleshjet me forcat e rendit, deklaroi një zyrtar i paemëruar i spitalit.

"Trupat u sollën dje në orën 17 sipas kohës lokale, dhe te të gjithë vërehen plagë nga plumbat", ka thënë zyrtari.

Banorët e qytetit Dara të frymëzuar nga revoltat në rajon, demonstrojnë tashmë një javë kundër qeverisë.
XS
SM
MD
LG