Ndërlidhjet

Konflikti në Libi rrit çmimin e naftësPërleshjet në Libi vazhdojnë të shkaktojnë rritjen e çmit të naftës në tregjet botërore.

Sot nafta e papërpunuar ka arritur çmimin prej 105 dollarësh për fuçi.

Nga mesi i shkurtit kur filluan protestat në Lindje të Mesme dhe Afrikën Veriore, nafta është shtrenjtuar 24 për qind.
XS
SM
MD
LG