Ndërlidhjet

Dy tërmete e tronditën BirmaninëShërbimi Gjeologjik i Shteteve të Bashkuara tha se dy tërmete e kanë goditur pjesën verilindore të Birmanisë afër kufirit me Laosin dhe Tajlandën.

Tërmeti i parë me fuqi 7.0 shkallë ka ndodhur në thellësi 10 km, ndërsa është pasuar nga dridhja e dytë e tokës me fuqi të njëjtë por në thellësi më të madhe.

Nuk ka raporte për dëme apo viktima.
XS
SM
MD
LG