Ndërlidhjet

Tërmet me viktima në BirmaniNga një tërmet i fuqishëm që ka goditur Birmaninë kanë humbur jetën më shumë se 40 persona. Burimet zyrtare në Birmani njoftuan për 48 të plagosur dhe 244 shtëpi, 14 manastire budiste e nëntë ndërtesa qeveritare të dëmtuara.

Birmania është një nga vendet më të izoluara në Azi, e sunduar prej dekadash nga një regjim ushtarak.
XS
SM
MD
LG