Ndërlidhjet

Meksikë: Tre të vdekur nga shpërthimi në minierëTre punonjës e kanë humbur jetën dhe 11 të tjerë kanë mbetur të ngujuar dhe druhet se kanë vdekur nga shpërthimi në një minierë qymyri në Meksikën veriore.

Punonjësit e humbën kontaktin me kolegët e tyre menjëherë pas shpërthimit që ndodhi në shtetin Kohuila afër Teksasit, ku puna nëpër miniera shihet si mënyrë për të mbijetuar në rajonin e varfër.
XS
SM
MD
LG