Ndërlidhjet

Klinton: Lufta kundër Al Kaidës vazhdonSekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton, ka deklaruar në Romë se lufta kundër Al Kaidës dhe terrorizmit vazhdon.

"Le të mos harrojmë se beteja për të ndaluar Al Kaidën dhe organizatat e lidhura me të nuk mbaron me një vdekje. Duhet të fuqizojmë vendosmërinë dhe të dyfishojmë përpjekjet jo vetëm në Afganistan dhe në Pakistan, por në të gjithë botën", tha Klinton.

XS
SM
MD
LG