Ndërlidhjet

Jemen: Vriten dy pjesëtarë të Al KaidësDy pjesëtarë të Al Kaidës janë vrarë në Jemen, njoftoi ministria e mbrojtjes në Sana.

Ministria saktësoi se vëllezërit Mused dhe Abdullah Mubarak janë vrarë në rajonin Shabua, transmeton agjencia Reuters.

Banorët lokalë kanë thënë se kishin parë një fluturake, ndërsa të tjerë kanë thënë se ishte dëgjuar një shpërthim pasi ishte shkrepur raketa.
XS
SM
MD
LG