Ndërlidhjet

Rusia përshëndet marrëveshjen e Fatahut dhe HamasitRusia e ka përshëndetur marrëveshjen për pajtim ndërmjet grupeve palestineze të Hamasit dhe Fatahut.

"Moska e përshëndet nënshkrimin e kësaj marrëveshjeje, e cila është rezultat i përpjekjeve të palëve të ndryshme, sidomos të Egjiptit", njoftoi ministria e jashtme.

Në komunikatë theksohet se edhe Rusia ka kontribuar në arritjen e marrëveshjes, e cila dje u nënshkrua në Kairo.
XS
SM
MD
LG