Ndërlidhjet

Pakistani kërkon SHBA të reduktojë personelin ushtarakPakistani tha se dëshiron që Uashingtoni të reduktojë personelin ushtarak në këtë vend, dhe u kërcënua se do të rishikojë bashkëpunimin në rast të ndonjë vërsuljeje të ngjashme me atë kur u vra Osama bin Laden.

Armata pakistaneze tha se personeli ushtarak i Shteteve të Bashkuara do të reduktohet në nivelet e "minimumit të nevojshëm".

Zyrtarët amerikanë nuk kanë bërë ende nodnjë koment.
XS
SM
MD
LG