Ndërlidhjet

Obama: Vrasja e Osamës tregon se SHBA e mendon atë që thotëPresidenti i Shteteve të Bashkuara Barak Obama tha vrasja e Osama bin Ladenit i dërgon porosi botës dhe vendit se "kur ne themi se kurrë nuk do të harrojmë, ne e mendojmë atë".

Obama i bëri këto komente gjatë vizitës në shtëpinë e zjarrfikësve në Nju Jork, e cila humbi 15 njerëz në sulmet terroriste të 11 shtatorit, 2001.

Obama pritet të marrë pjesë në ceremoninë e vendosjes së kurorave në vendin ku ishin kullat binjake në Manhatan dhe të takohet me familjarët e disa nga viktimave që vdiqën në sulmet.
XS
SM
MD
LG