Ndërlidhjet

Akullthyesja bërthamore ruse kthehet në portRusia e ka filluar operacionin e shpëtimit pasi një akullthyese me karburant bërthamor pati rrjedhje radioaktive.

Incidenti u raportua në Oqeanin Arktik, rreth 2 mijë kilometra në lindje të Norvegjisë.

Incidenti ishte tejet serioz dhe detyroi anijen "Taimyr" të braktisë misionin e saj dhe të kthehet në portin Murmansk.
XS
SM
MD
LG