Ndërlidhjet

Vazhdojnë protestat në SiriMijëra vetë kanë protestuar sërish gjatë ditës në Siri duke kërkuar fundin e regjimit të presidentit Bashar al Asad.

Protesta ka pasur në kryeqytetin Damask, në qytetin e Banias dhe në lindje të Sirisë. Në qytetin e Daras, që ka qenë një ndër qendrat e protestuesve sirianë, raportohet se ushtria vazhdon të jetë në rrugë.

Gjatë protestave antiqeveritare në Siri policia ka hapur zjarr ndaj demostruesve dhe ka vrarë së paku 560 persona.
XS
SM
MD
LG