Ndërlidhjet

ICG: Kriza në BH më e keqja që nga '95Bosnja përballet me situatën më të keqe që nga përfundimi i luftës në vitin 1995, thuhet në raportin e fundit të Grupit Ndërkombëtar të Krizave.

Raporti i titulluar "Bosnja: Goditen institucionet e shtetit", analizon krizën aktuale në këtë vend, ku dhe shtatë muaj pas zgjedhjeve ende nuk është krijuar qeveria qëndrore.
XS
SM
MD
LG