Ndërlidhjet

Aeroplani i Indonezisë bie në det


Një aeroplan i udhëtarëve i Indonezisë është përplasur sot në det afër ujdhesës lindore Papua me 27 njerëz në bord.

Zëdhënësi i ministrisë së transportit tha se "kur ndodhi aksidenti, ishte mot i keq me dukshmëri të kufizuar".

Në aeroplan ndodheshin 21 udhëtarë, përfshirë tre fëmijë, dhe gjashtë anëtarë të ekuipazhit.
XS
SM
MD
LG