Ndërlidhjet

Euro shënon rënie përballë dollarit


Euroja ka shënuar rënie krahasuar me dollarin amerikan pas raportit se Greqia e ngarkuar me borxhet e ka diskutuar mundësinë të heqë dorë nga valuta e përbashkët evropiane.

Zyrtarët në Greqi dhe në vendet tjera të eurozonës i kanë mohuar fuqishëm lajmet se Athina po e shqyrton braktisjen e bllokut 17 anëtarësh dhe kthimin në dhraminë e vjetër.

Të premten euro ra për afro një përqind krahasuar me dollarin.
XS
SM
MD
LG