Ndërlidhjet

Babai i ushtarit të kapur amerikan i kërkon ndihmë PakistanitNë një video të rrallë, babai i ushtarit të vetëm amerikan që mbahet nga militantët në Afganistan i ka bërë thirrje për ndihmë ushtrisë së Pakistanit që t’ia lirojë të birin.

Në videon e postuar në YouTube, Robert Bergdal tha se familja e tij mbështetet në integritetin personal dhe nderin e udhëheqësve të armatës pakistaneze që t’ia shpëtojnë dhe lirojnë djalin e tij Boui Bergdal, i cili u kap në Afganistan në qershor, 2009.

Nuk është e qartë se ku mbahet 25 vjeçari Boui Bergdal.
XS
SM
MD
LG