Ndërlidhjet

Musharaf kritikon SHBA-të për bin Ladenin


Ish presidenti i Pakistanit Pervez Musharaf i ka kritikuar sot Shtetet e Bashkuara se e kanë cënuar sovranitetin e Pakistanit kur e kryen vërsuljen gjatë së cilës u vra Osama bin Ladeni.

Ish kreu i armatës pakistaneze deklaroi se të gjithë njerëzit paqedashës duhet të jenë të lumtur që u vra bin Ladeni, por asnjë pakistanez nuk duhet të pranojë cënimin e sovranitetit të tyre.

Sidoqoftë, Musharaf insistoi se Pakistani dhe SHBA-të duhet të punojnë së bashku për të eliminuar terrorizmin.
XS
SM
MD
LG