Ndërlidhjet

Vdes Ballesteros, legjenda e golfitLegjenda e golfit spanjol Severiano Ballesteros ka vdekur sot në moshën 54 vjeçare.

Kampioni i pesë fishtë u diagnostikua me tumor në tru në tetor, 2008 dhe iu nënshtrua disa operacioneve.

Në deklaratën e lëshuar, familja Ballesteros ka bërë thirrje për "respekt dhe privatësi në këtë kohë të dhembshme".
XS
SM
MD
LG