Ndërlidhjet

Franca dhe Britania kërkojnë t'i bëhet presion Gadafit


Kryeministri britanik Dejvid Kamerun dhe presidenti francez Nikolas Sarkozi kanë bërë thirrje për që të rritet presioni ndaj udhëheqësit të Libisë, Moamer Gadafi.

Kabineti i kryeministrit britanik njoftoi se dy liderët dëshirojnë të fuqizohet rezoluta e KB për Libinë, dhe se prioritete të tyre do të jenë "shtimi i presionit ushtarak, politik dhe ekonomik", në mënyrë që të izolohet regjimi i Gadafit.
XS
SM
MD
LG