Ndërlidhjet

Vazhdojnë luftimet në Libi


Në pjesën perëndimore të Libisë kanë vazhduar luftimet ndërmjet forcave rebele dhe forcave besnike të liderit Moamer Gadafi.

Raportohet se disa predha nga mortajat kanë rënë në territorin e Tunizisë.

Agjencia shtetërore e lajmeve e Tunizisë tha se më shumë se 30 predha të shkrepura nga forcat e Gadafit ranë sot në qytetin Dahiba afër kufirit mes dy vendeve.
XS
SM
MD
LG