Ndërlidhjet

Talibanët shfaqin videon e pengut kanadezTalibanët e kanë bërë publike një video të një shtetasi kanadez të rrëmbyer në Afganistan, dhe thanë se ai mund të përballet me gjykim në njërën nga gjykatat e tyre.

Militantët islamistë thanë se ata e kapën kanadezin Kolin Ruterford në provincën qendrore Gazni, dhe se e akuzojnë për spiunazh.

Otava tha se 26 vjeçari kishte udhëtuar në Afganistan si turist.
XS
SM
MD
LG