Ndërlidhjet

Vriten dy protestues në JemenDëshmitarët dhe burimet mjekësore thanë se forcat e sigurisë kanë hapur zjarr ndaj protestuesve në qytetin jugor Taiz, duke vrarë dy njerëz.

Jemenasit po protestojnë çdo ditë me kërkesa për largimin e presidentit Ali Abdullah Saleh, i cili është në pushtet prej vitit 1978.

Aktivistët thonë se 150 njerëz janë vrarë deri tash në trazirat.
XS
SM
MD
LG