Ndërlidhjet

Forcat siriane rrethojnë protestuesitDëshmitarët dhe aktivistët thanë se forcat e sigurisë të Sirisë e kanë intensifikuar shtypjen në pikat kyçe të protestave, duke i rrethuar lagjet dhe arrestuar udhëheqësit e regjimit antiqeveritar.

Trupat e mbështetura nga autoblindat ende po i rrethojnë protestuesit në qytetin bregdetar Banias, ku të shtunën hynë tanket për të shtypur protestën.

Forcat e sigurisë gjithashtu i kanë rrethuar kundërshtarët e regjimit në portin mesdhetar Latakia në rajonin e Damaskut, si dhe në Idlib në veriperëndim të kryeqytetit.
XS
SM
MD
LG