Ndërlidhjet

Qindra të arrestuar në TuniziRreth 200 persona janë arrestuar në Tunizi pas protestave të fundjavës, që përfunduan me përleshje në rrugë.

Të arrestuarit përballen me akuzat e dhunës ndaj policëve, vjedhje dhe vandalizëm.

Protestuesit kërkonin largimin e kryeministrit Sebsi. Tensionet mbeten të larta në Tunizi, që nga rrëzimi i udhëheqësit autokrat Ben Ali në muajin janar.
XS
SM
MD
LG