Ndërlidhjet

Vazhdojnë protestat në JemenForcat e sigurisë në Jemen kanë shtënë me armë zjarri për t'i penguar mijëra demonstrantët që të shkojnë drejt institucioneve qeveritare në kryeqytetin Sana.

Raportohet se një person është vrarë dhe të paktën 40 të tjerë janë plagosur.

Protestuesit në Jemen demonstrojnë tashmë tre muaj me kërkesa për largimin e presidentit Ali Abdullah Saleh, i cili është 32 vjet në pushtet.
XS
SM
MD
LG