Ndërlidhjet

Ilir Deda, përfaqësues i presidentes Jahjaga në ekipin negociatorPresidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, e ka emëruar këshilltarin kryesor Ilir Deda si përfaqësuesin e saj në ekipin negociator për bisedimet me Beogradin.

Njoftimi nga presidenca thotë se emërimi u bë pas kërkesës së shefes së ekipit negociator, Edita Tahiri, dhe është në pajtim me platformën e qeverisë së Kosovës për bisedimet me Serbinë.
XS
SM
MD
LG