Ndërlidhjet

Obama do të shpalosë strategjinë për Lindjen e MesmePresidenti Barak Obama do të mbajë një fjalim, me gjasë javën e ardhshme, ku do të shpalosë strategjinë e tij për Lindjen e Mesme pas vrasjes së Osama bin Ladenit dhe kryengritjeve në botën arabe, njoftoi Reuters..

Zëdhënësi i Stëpisë së Bardhë, Xhej Karnei, tha se presidenti Obama mund ta mbajë fjalimin e tij "së shpejti", por nuk dha detaje tjera.

Shtetet e Bashkuara kanë pasur qasje të ndryshme ndaj kryengritjeve në mbarë Lindjen e Mesme dhe në Afrikën veriore.

XS
SM
MD
LG