Ndërlidhjet

Berisha: Rezultati zyrtar vetëm nga KQZ


Derisa ende nuk dihet rezultati zyrtar për Tiranën, kryeministri shqiptar, Sali Berisha në një konferencë me media iu ka bërë thirrje kandidatëve të dy kampeve që të respektojnë rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të 8 majit, rezultat ky që sipas Berishës vetëm KQZ ka të drejtë ligjore ta thotë.

“Të presim shqyrtimin dhe fjalën finale të KQZ-së”, ka thënë Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha.

Shefi i qeverisë shqiptare në të njejtën kohë iu ka bërë thirrje simpatizantëve të të dyja kampeve që të kontrollojnë emocionet gjatë këtyre momenteve.
XS
SM
MD
LG