Ndërlidhjet

SHBA: Arrestohen tre pakistanezë që përkrahën talebanët


Autoritetet amerikane kanë arrestuar tre pakistanezë me nënshtetësi amerikane dhe i ka akuzuar ata dhe tre të tjerë se kanë përkrahur talibanët e Pakistanit.

Departamenti për drejtësi i SHBA-ve, ka njoftuar se mbi gjashtë personat rëndojnë akuzat për “komplot për të siguruar, dhe duke siguruar përkrahje materiale për vrasje, rrëmbimit të personave jashtë shtetit, si dhe komplot për të siguruar mbështetje materiale për një organizatë terroriste të jashtme, veçanërisht, talebanët e Pakistanit”
XS
SM
MD
LG