Ndërlidhjet

EULEX arreston 1 person në Zubin Potok, për krim të organizuar


Misioni evropian për sundim të ligjit, EULEX, ka njoftuar sot se me asistencën e trupave të KFOR-it, ka arrestuar një person, që dyshohet se është i përfshirë në krim të organizuar.

Arrestimi, sipas komunikatës të zyrës për informim të EULEX-it, vjen si rezultat i hetimeve të kryera rreth krimit të organizuar, kontrabandës me karburante, shmangies së tatimit dhe shmangies mashtruese të taksave të importit dhe akcizës.

Personi në fjalë, identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur, është bërë në rrugën në mes të Zubin Potokut dhe veriut të Mitrovicës.

Hetimet gjithmonë sipas komunikatës së misionit evropian, janë nën mbikqyrjen e një prokurori të EULEX-it nga Prokuroria Speciale e Kosovës.
XS
SM
MD
LG