Ndërlidhjet

Paralajmërohet bojkot në veri të Kosovës


Serbët e veriut të Kosovës kanë paralajmëruar bojkotimin e komandantëve të policisë, po që se ata do të ndërrohen, ndërrrime këto të paralajmëruara nga drejtues të Policisë së Kosovës.

Kreu i komunës së Zubin Potokut, Slavisha Ristiq, ka thënë se çdo ndryshim në komunat veriore të Mitrovicës, Leposaviqit, Zveçanit dhe Zubin Potokut duhet të bëhet me bekimin e sic ka thënë ai përfaqësuesve të popullit të pjesës veriore.
XS
SM
MD
LG