Ndërlidhjet

Arvizu: KQZ duhej të shpallte rezultatet paraprake


Ambasadori amerikan në Tiranë, vlerëson se KQZ, duhej të shpallte rezultatet e zgjedhjeve lokale të tetë majit në Shqipëri, “qoftë edhe rezultatet zyrtare paraprake, qoftë edhe si pikënisje”.

Aleksandër Arvizu, është shprehur i kënaqur me mënyrën se si përfundoi votimi dhe procesi i numërimit, të cilin e ka quajtur si “mjaft të saktë”.

“Është disi e pafat që sot jemi në situatën e tanishme”, vlerësoi Ambasadori amerikan në një intervistë dhënë televizionit Ora News në Tiranë.
XS
SM
MD
LG