Ndërlidhjet

Viktima të reja në Kirkuk


Dhuna në rajonin irakian, të goditur nga sulmet vetvrasëse të Kirkukut ka lënë pesë persona të vrarë sot.

Vala e re e dhunës ka ndodhur dy ditë pas sulmeve vetvrasëse me tre bomba në kryeqytetin e kësaj krahine që la 29 persona të vrarë, 26 prej të cilëve janë policë, ndërsa kishte lënduar 90 persona të tjerë.

Kirkuku gjendet në qendër të një territori, kontrollin ndaj të cilit e pretendojnë edhe qeveria qëndrore në Irak dhe autoritetet rajonale kurde.
XS
SM
MD
LG